Barınma

Üniversitemiz öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için Göztepe Yerleşkemizde 2 adet Kız Öğrenci Yurdu, Mehmet Genç Külliyesinde 1 adet kız ve 1 adet erkek öğrenci yurdumuz hizmet vermektedir.

MEHMET GENÇ KÜLLİYESİ ÖĞRENCİ YURTLARI

Mehmet Genç Külliyesi Öğrenci yurdunda 534 erkek  726 kız öğrenci olmak üzere toplam 1260 öğrenci barınacaktır. Yurtlar, banyosu ve tuvaleti içinde üç kişilik konforlu odaları, özel etüt ve dinlenme odaları, her türlü beyaz eşyası içinde yer alan mutfakları, çamaşırhaneleri, mescidi ile öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmıştır.


GÖZTEPE YERLEŞKESİ ÖĞRENCİ YURTLARI

- ÖZMEN AKTAR KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Özmen Aktar Kız Öğrenci yurdunda 342 öğrenci barınmaktadır. Banyo ve wc'li odalarda 24 saat sıcak su hizmeti ve bir mini buzdolabı mevcuttur. Odalarımızda yataklarımız ranza tipidir. Yurdumuzda 5 adet etüt odası, 2 tv odası, mutfak, mescit ve çamaşırhane bulunmaktadır. Yıkatılan çamaşırlar için ücret alınmamaktadır. Odalarımız 4 kişiliktir.

Öğrencilerimiz Wirless internet sisteminden odalarında sınırsız şekilde yararlanmaktadırlar. Yurdumuzda öğrencilerimizin yararlanabileceği sıcak su ve yiyecek-içecek otomatları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz dışarıdan gelen telefon görüşmelerini katlarda bulunan telefonlardan yapmaktadırlar.

 

- HANDAN ERTUĞRUL KIZ ÖĞRENCİ YURDU

72 öğrenci kapasiteli olan Göztepe Yerleşkemizde bulunan yurdumuzda banyo-wc, çamaşır makinaları ve buzdolabı odalarda mevcut olup, ranza tipi yataklarımız bulunmaktadır. Yurdumuzda 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir. Ayrıca 2 etüd odası, 1 mutfak, mescit ve 1 Tv dinlenme odası bulunmaktadır. Odalarımız 4 kişiliktir. Öğrencilerimiz Wirless internet sisteminden odalarında sınırsız şekilde yararlanmaktadırlar.

GÖZTEPE YERLEŞKESİ YURTLARI GÖRÜNTÜLER


SIK SORULAN SORULAR

* Yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

Başvuruları ÖSYM tarafından YKS Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra yapılması planlanmaktadır. Üniversitemiz sayfalarından duyuru yapılacaktır.

* Yurt başvurusu genel şartları nelerdir?

Üniversitemiz yurtlarına başvuru yapabilmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında ikamet etmek, ara sınıf öğrencileri için alt sınıflarda başarısız dersi olmamak şartı aranmaktadır.

* Başvurular hangi yöntemle yapılacak?

Üniversitemiz yurt başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru süreci başladığında ilgili linkler ilan edilecektir. 

Yurt Müdiresi: Nazire İPEK

Göztepe Kız Öğrenci Yurtları : 0 (216) 777 1360 / 1361 / 1372 / 1375

Mehmet Genç Külliyesi Kız Öğrenci Yurdu : 0 (216) 777 5464

Mehmet Genç Külliyesi Erkek Öğrenci Yurdu : 0 (216) 777 5460

E-mail: sks@marmara.edu.tr

 

Yukarıdaki içerik Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından sağlanmıştır.


Bu sayfa Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından en son 20.04.2022 11:21:57 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM