Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Ders listelerine Fakülte/Yüksekokul/Enstitü web sayfalarında bulunan Öğrenci/Ders Programları/İçerikleri menüsünden ulaşabilirsiniz.

Öğrenim göreceğiniz programın hangi yerleşkede olduğunu https://www.marmara.edu.tr/kampus-haritasi veya ilgili Fakülte/Enstitü/Yüksekokulun web sayfasında bulunan İletişim/Ulaşım linklerinden öğrenebilirsiniz.

Üniversitemizde öğrenim gören öğrencilerin öğrenim hayatlarının bir bölümünü yurt dışında bulunan başka bir üniversitede sürdürmeleri mümkündür. Konuyla ilgili koşul ve açıklamalara ulaşmak için https://uluslararasi.marmara.edu.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Üniversitemizde çift anadal ve yan dal imkanı mevcuttur. Detaylı bilgiye https://oidb.marmara.edu.tr/ogrenci/basvurular/cift-ana-dal-yan-dal sayfasından ulaşabilirsiniz.

Üniversitemizdeki kısmi zamanlı öğrenci duyuruları için https://sks.marmara.edu.tr/kismi-zamanli-ogrenci sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Öğrenci kulüplerine üye olmak için Marmara Üniversitesi’nde kayıtlı öğrenci olmak gerekmektedir. Kulüp üyeliği için https://esks.marmara.edu.tr/kulup/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında ikamet eden öğrencilerin başvurabileceği yurt olanakları hakkında bilgi almak için https://www.marmara.edu.tr/kampuste-yasam/barinma/yurtlar sayfasına ulaşabilirsiniz.

Üniversitemizdeki yemekhane hizmetlerinden yararlanmak için Kampüs Kart sahibi olmak gerekmektedir. Kafeteryalara giriş için ise herhangi bir işleme gerek bulunmamaktadır. Kampüs kart işlemleri hakkında detaylı bilgilere https://oidb.marmara.edu.tr/ogrenci/kampus-kart/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Üniversitemizde bulunan spor olanakları hakkında detaylı bilgi için https://sks.marmara.edu.tr/hizmetlerimiz/kultur-ve-spor-hizmetleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Üniversitemize gerçekleştirmek istediğiniz lise ziyaretleri için Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’ne 0216 777 1719 numaralı telefon veya kurumsaliletişim@marmara.edu.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca https://kurumsaliletisim.marmara.edu.tr/gezi-ve-tanitim/kampus-ziyareti-talep-formu üzerinden ziyaret talebinizi iletebilirsiniz.

Marmara Üniversitesi’nin akademik ve idari birimlerine https://e-rehber.marmara.edu.tr/ uygulamasında belirtilen telefonlardan, https://kurumsaliletisim.marmara.edu.tr/cagri-merkezi/guncel-numaralar sayfasında belirtilen numaralardan veya birim ve fakültelerin web sayfalarında belirtilmiş olan iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz. Üniversitenin Çağrı Merkezi’ne ise 0216 777 07 77 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.


Bu sayfa Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından en son 21.12.2021 15:00:04 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM