Kampüslerimiz

Marmara Üniversitesi İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasına dağılmış 8 yerleşkede faaliyet göstermektedir. Bunlardan Acıbadem, Anadoluhisarı, Bağlarbaşı, Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi (Başıbüyük), Göztepe, Kartal  yerleşkeleri Anadolu yakasında, Sultanahmet yerleşkesi ise Avrupa yakasındadır.

Toplam 2.985.627,97 m² olan yerleşkeler içinde alan itibarıyla en büyüğü 2.637.168,97 m² ile Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi (Başıbüyük)’dir. Göztepe Yerleşkesi 164.636,00 m² ve Anadoluhisarı Yerleşkesi 121.991,00 m² büyüklüktedir.

 

 

Acıbadem Yerleşkesi

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Güzel Sanatlar Enstitüsü bulunmaktadır.

Adres: Küçük Çamlıca  34718 Kadıköy İstanbul / TÜRKİYE
 Google Maps Bağlantısı


Daha Büyük Görüntüle

 

Anadoluhisarı Yerleşkesi

Siyasal Bilgiler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. 

 

Bağlarbaşı Yerleşkesi

İlâhiyat Fakültesi bulunmaktadır. 


Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi (Başıbüyük)

Tıp Fakültesi, Eczacılık, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Gastroenteroloji Enstitüsü, Nörolojik Bilimler Enstitüsü ve Marmara Aile Hekimliği Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunmaktadır.


Göztepe Yerleşkesi

Atatürk Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisat Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, İşletme Fakültesi, İletişim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Avrupa Araştırmaları Enstitüsü, Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü, İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü, Sürekli Eğitim Merkezi, Uzaktan Eğitim Merkezi bulunmaktadır.


Kartal Yerleşkesi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. D-100 Güney Yanyolu Üzeri, Cevizli Mahallesi, 34865 Kartal - İstanbul 


Sultanahmet Yerleşkesi

Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü, İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü, Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları Bilim Dalı bulunmaktadır.


Dragos Yerleşkesi

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bulunmaktadır.

 

 

Yukarıdaki içerik Marmara Üniversitesi tarafından sağlanmıştır.


Bu sayfa Aday Öğrenciler tarafından en son 13.12.2019 10:25:30 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM