Aday Öğrenciler

Aday Öğrenciler

Spor ve Aktiviteler

Daire Başkanlığımız bünyesinde yer alan,  Kültür ve Spor Şubesi, bağlı Kültür Merkezi ve spor salonlarının yönetimi, Üniversitemiz Yerleşkelerinde yapılacak sosyal, kültürel ve bilimsel etkinlik yazışmalarının takibi, sonuçlandırılması, Üniversiteler Arası Sosyal- kültürel faaliyetlere ve Spor müsabakalarına üniversitemiz öğrencilerinin katılımının sağlanması ve Üniversitemiz öğrenci kulüplerinin denetim, kuruluş, güncelleme ve etkinlik evraklarının takibi, sonuçlandırılması işlerini sürdürmektedir.

Başkanlığımıza bağlı; Göztepe Yerleşkesinde Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonu (224 koltuk kapasiteli) ve Enstitü Binası Konferans Salonu (142 koltuk kapasiteli),  Sultanahmet Yerleşkesinde Ord. Prof. Dr. Nihat Sayar Konferans Salonu  (200 koltuk kapasiteli) olmak üzere toplam üç kültür merkezi ve Göztepe Yerleşkesinde 125. Yıl Amfisi  ( 315 kişi oturma kapasiteli açık amfi)  bulunmaktadır. 

Başkanlığımıza bağlı Spor salonu Göztepe yerleşkesinde bulunmakta olup, 643 kişi oturma olmak üzere toplam 2000 kişi kapasitelidir. Ayrıca jimnastik, basket ve çok amaçlı çalışmalar için üç adet ek salon, bir adet 35 kişi kapasiteli derslik, müzik stüdyosu, fitness salonu, masa tenisi salonu, bir adet açık hava tenis kortu, bir adet açık hava basketbol sahası, voleybol sahası mevcuttur.

Hafta sonu öğrencilerimize yönelik olarak ücretsiz  kültür  ve spor faaliyetleri bulunmaktadır. Göztepe Kampüsümüzde bulunan spor salonun da öğrencilerimizin ve personelimizin çeşitli spor faaliyetleri için yararlanması sağlanmakta ve Geleneksel Rektörlük Kupası Karşılaşmaları kapsamında Basketbol (Bayan-Erkek), Voleybol (Bayan-Erkek), Futbol (Bayan-Erkek), Masa tenisi turnuvası, Satranç turnuvası düzenlenmektedir.

Yukarıdaki içerik Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından sağlanmıştır

Bu sayfa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından en son 01.04.2014 13:16:54 tarihinde güncellenmiştir.